Mobil Hayatın İlerleyişi İnternet Sektörüne Neler Getirecek?

Mobil Hayatın İlerleyişi İnternet Sektörüne Neler Getirecek?

Her tarafımızı sarıp sarmalamış durumda olan kablosuz ağlar, gerek evlerimizde, gerekse de işyerlerinde ve hatta açık alanlarda bile bizi karşılar duruma geldi. Wifi gibi ortak bağlantı bağlayan kablosuz ağların yanı sıra, baz istasyonları aracılığıyla bağlantı kuran ve telefonlarınızı, tabletlerinizi, dizüstü bilgisayarlarınızı online ağın içerisinde tutmayı başaran 3G bağlantısı da hiç yabana atılır bir durumda değil, günden güne gelişiyor ve daha da ucuz tarifelerle karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra son günlerde daha da gündem olan 4G, 4,5G ve 2020 civarında hizmete girmesi planlanan 5G projeleri de hem dünya çapında, hem de ülkemiz iletişim ağı içerisinde oldukça önemli bir konuma sahip olacak.

Peki mobil hayatın ilerleyişi internet sektörüne neler getirecek? Dilerseniz bununla ilgili bir mikta beyin fırtınası yapalım ve geleceğe dair bazı tahminlerde bulunalım.

Öncelikle mobil bağlantıların güçlenmesi web tasarımı, web yazılım ve benzeri meseleleri çok daha önemli bir hale getirecek. Kullanıcı sadakatinin oldukça önemli olduğu internet sektöründe yapılacak her olumlu adım, sizlere kemik ziyaretçi kitlesi ve kazanç getirecektir. Online olma süresinin artması ise bu konudaki ciddiyeti artıran faktörlerden birisi denilebilir.

Mobil imza, mobil ödeme gibi meselelerin daha da ciddiyet kazanması ve güvenilir araçlar haline gelmesi de bu gelişmelerin internet sektörüne getireceği artılar arasında bulunuyor. Özellikle Google’ın ve benzeri şirketlerin ürettiği e-wallet (elektronik cüzdan) gibi sistemler, kolay, hızlı ve güvenli ödemeyi beraberinde getirerek alışveriş alanında internetin sektör payını daha da artıracak.

Son olarak ise, iletişim odaklı yazılımların ve projelerin daha da önem kazanacağını, böylece her an herkesten haber alınabilen bir dünyada sağlık, bilgi alışverişi ve benzeri konuların tamamında daha avantajlı bir konuma geçebileceğimizi de bilmeliyiz. Bu alanlara dayalı projeler, önümüzdeki yıllarda çok daha gözde konumlara gelecek.

DİĞER BLOG / DUYURU